مهدی باغیشنی
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج 

    .
۱۴۰۰/۰۲/۱۰

معاون استاندار خراسان رضوی تاکید کرد:

از بین رفتن بخشی از هویت تاریخی و فرهنگی در صورت عدم توجه به احیاء خانه‌های تاریخی

در حاشیه بازدید معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از خانه‌های تاریخی واقع در بافت حریم حرم مطهر رضوی که با همراهی شهردار ثامن و مسئولین میراث فرهنگی و برخی مدیران ستادی استانداری صورت پذیرفت، وضعیت این ابنیه تاریخی و فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق براتی در حاشیه این بازدید اظهار کرد: خانه‌های قدیمی و تاریخی یکی از مهم ترین میراث‌های فرهنگی، معماری و تاریخ شهری است که نگهداشت و مرمت آن‌ها از اهمیت فراوان برخوردار است.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی افزود: برخی از خانه‌ها به دلیل شیوه معماری، طرح و نگاره‌های به کار رفته در آن که سبک معماری و خانه سازی یک دوره تاریخی را به خوبی نشان می دهند، مورد توجه هستند.
وی بیان کرد: در مشهد مقدس خانه‌های تاریخی بسیاری وجود دارد که باید به عنوان هویت تاریخی این منطقه مورد حمایت و مرمت دست اندرکاران این امر قرار گیرد و به لحاظ اهمیت بالای این موضوع قصور در این خصوص از هیچ دستگاهی قابل پذیرش نبوده و لازم است مسئولین امر با جدیت کامل به عرصه حفظ و مرمت این ابنیه تاریخی و فرهنگی ورود نمایند.
براتی در پایان ضمن تاکید بر لزوم اتخاذ سیاست‌های حمایتی در این زمینه گفت: سیاست‌های تشویقی برای صاحبان خانه‌های تاریخی و پیگیری‌های موثر برای ثبت این ابنیه در فهرست آثار ملی از جمله اموری است که باید در دستور کار قرار گیرد و مجدانه پیگیری شود.
لازم به ذکر است؛ در این بازدید از 5 خانه تاریخی از قبیل خانه‌های امیری، توکلی، کرمانی غفوری و خانه تاریخی داروغه بازدید به عمل آمد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۱۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان