فرمانده پایگاه مقاومت بسیج
مهدی باغیشنی
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج

    .
۱۴۰۰/۰۹/۰۷

نظری در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی مشهد:

حتی یک واحد صنعتی استان نباید تعطیل شود

استاندار خراسان رضوی گفت: فعالان اقتصادی و مدیران صنعتی نباید اجازه دهند حتی یک واحد صنعتی در استان تعطیل شود و بدین منظور احصای مشکلات و تصمیم برای کاهش آنها نخستین گام است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری روز یکشنبه در نشست بررسی مشکلات شهرک صنعتی مشهد در محل این شهرک با تاکید بر همفکری و هم افزایی در خصوص رفع مشکلات و پیش رفتن گام به گام برای حل مسایل اظهار کرد: باید زیرساخت‌های واحدها در حد نیازشان تامین گردد.
استاندار خراسان رضوی بر گازدار کردن همه واحدهای فعال شهرک صنعتی مشهد و بسترسازی برای تامین گاز واحدهای در حال ساخت در مرحله چهارم توسعه آن تاکید و افزود: هیچ یک از واحدهای فعال این شهرک نباید فاقد گاز باشند.
وی با اشاره به تامین برق مورد نیاز شهرک صنعتی مشهد از سوی نهادهای متولی گفت: به منظور خودکفایی برق این شهرک لازم است استفاده از نیروی خورشیدی و ایجاد نیروگاه در این زمینه مورد مطالعه قرار گیرد تا در آینده نزدیک بتوان بخشی از برق مورد نیاز این شهرک را از محل نیروگاه‌های خورشیدی تامین کرد.
نظری خاطرنشان کرد: لازم است که ظرفیت تولید واحدهای صنعتی مستقر در شهرک مورد بررسی قرار گیرد و علل کاهش ظرفیت تولید آنها احصا و برای ظرفیت رسانی آنها به حداکثر تولید تلاش شود.
استاندار خراسان رضوی بر احیای واحدهای صنعتی تعطیل مستقر در شهرک صنعتی مشهد تاکید کرد و افزود: باید علل اصلی راکد ماندن واحدهای صنعتی مزبور بررسی و اقدامات لازم برای احیای آنها در مدت زمان مشخص انجام گیرد.
وی با اشاره به ۳۱۸ طرح صنعتی در حال اجرا در مرحله توسعه شهرک صنعتی مشهد گفت: باید مسایل کارگاه‌های تولیدی در مرحله توسعه شهرک بررسی و حل شود سپس مرحله توسعه این شهرک ضمن ایجاد همه زیرساخت‌ها اجرا گردد.
نظری تصریح کرد: برای حل مشکلات شهرک صنعتی مشهد باید گروهی به منظور پیگیری مصوبات مزبور با مسوولیت اعضای هیات مدیره شهرک و همراهی و هم‌افزایی مدیران دستگاه‌های اجرایی تشکیل و گزارش اقدامات به استانداری ارسال شود.
استاندار خراسان رضوی بر تعیین زمان بندی برای تحقق هر یک از مصوبات تاکید کرد و گفت: گزارش اقدامات برای اجرای هر مصوبه باید ظرف یک ماه جمع بندی و ارایه شود ضمن این که مشکلات واحدهای صنعتی خراسان رضوی با حضور در شهرک‌ها و بررسی نزدیک مسایل پیگیری می‌شود.
گفتنی است؛ استاندار همچنین از زیر ساخت‌های شهرک صنعتی مشهد بازدید کرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۱۱۴۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان